• 1

Новини

  • Стандартно
  • По назві
  • По даті
  • Довільно
Ще новини SHIFT-усі новини load all

Кіберполіцейськими Донеччини було припинено злочинну діяльність маріупольчанина, який незаконно надавав доступ до мережі «Інтернет» мешканцям передмість Маріуполя.

Працівниками ВПК в Донецькій області оперативним шляхом встановлено, що мешканець міста Маріуполя 1975 р.н. раніш не судимий, не маючи будь-яких дозвільних документів, за допомогою несанкціонованого втручання до мереж електрозв'язку провайдерів ТОВ «Доріс» та ТОВ «Хітлайн», створив власну мережу електрозв'язку та надавав доступ до мережі Інтернет близько 80 мешканцям передмістя Маріуполя за грошову винагороду.

За результатами перевірки інформації, слідчим відділом Центрального відділу поліції ГУНП в Донецькій області було розпочато кримінальне провадження за ознаками ст. 361 КК України – «Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку».

В ході слідчо-оперативних дій поліцейські спільно зі співробітниками Українського державного центру радіочастот встановили місцезнаходження та провели заміри радіочастот близько двадцяти незаконно діючих радіоелектронних засобів, зібрали доказову базу, яка підтверджувала протиправну діяльність злочинця, встановили абонентську базу клієнтів, а також, звідки він керував своєю мережею (серверна). Також проведеними експертизами встановлено, що діяльність РЕЗів спричиняє погіршення сигналу, та взагалі, блокування передачі інформації для провайдерів та стільникових операторів, які мають відповідні дозволи та працюють згідно діючого законодавства.

В ході досудового розслідування було встановлено, що для здійснення своєї протиправної діяльності винахідливий громадянин обладнав приміщення необхідним оснащенням та за допомогою широкосмугових антен-передавачів й ретрансляторів-підсилювачів надавав доступ до мережі Інтернет близько 100 мешканцям передмістя Маріуполя, за що отримував абонентську плату.

Отримавши дозвіл суду, кіберполіцейські спільно зі слідчими Центрального відділу поліції ГУНП в Донецькій області провели сім санкціонованих обшуків, в ході яких вилучили радіоелектронні засоби, комп'ютерну техніку, банківські картки, чорнові записи та документацію, що підтверджує злочинну діяльність.

На даний час встановлюється коло постраждалих компаній від дій злочинця, та вирішується питання про повідомлення особи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК України, яке передбачає покарання у вигляді штрафу до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.