• 1

Новини

  • Стандартно
  • По назві
  • По даті
  • Довільно
Ще новини SHIFT-усі новини load all

Зухвалих аферистів-орендодавців викрили працівники кіберполіції в Київській області

Купівля товарів, замовлення послуг та оренда житла через Інтернет сьогодні це буденне явище. Останнім часом, попит на ринку нерухомості щодо найму житла в Києві, як ніколи раніше, відчутно перевищує пропозицію, чим вдало користуються квартирні аферисти. Правоохоронці неодноразово висвітлювали тему шахрайств, пов’язаних з оголошеннями щодо оренди квартир у мережі Інтернет, але зневажаючи на це, шукачі житла знов і знов потрапляють у пастки.

Так, восени 2016 року, 28-річна жителька міста Києва, разом зі своїм співмешканцем, розмістивши в мережі Інтернет, на сайті olx.ua, оголошення про оренду квартири в місті Києві по вулиці Олександра Сабурова, будинок 4, укладала фіктивні договори оренди, не маючи при цьому, ні прав власності на дане житло ні наміру його передавати у найм. Довірливі громадяни, не вимагаючи копії документів про право власності на квартиру, вважаючи, що підписаного договору достатньо, сплачували кошти шахраям, але, потрапити до житла не могли, слухавку орендодавці вже не підіймали, таким чином, залишивши винаймачів не тільки без квартири, а й без-кругленької суми.

Спільними діями працівників відділу протидії кіберзлочинам в Київській області, Деснянського управлінням поліції в місті Києві та Київської місцевої прокуратури № 3 було викрито осіб, які таким чином ошукали громадян, більш як на 50 тисяч гривень. На початку березня 2017 року, на підставі зібраних доказів був проведений обшук, в ході якого вилучено докази протиправних дій. На даний час триває досудове розслідування.

Звертаємо увагу громадян, що дана зловмисниця починаючи з осені 2016 вчиняла дані шахрайські дії та заволодівала коштами під приводом здачі в оренду житла розташованого за адресою: м. Київ, вул. Олександра Сабурова, будинок 4, використовуючи при цьому мобільний телефон № 093-583-50-38. Якщо ви стали жертвою шахрайських дій вказаної особи, або вам відома інформація, що стосується зазначених адреси та телефонного номеру, просимо звертатися на гарячу лінію кіберполіції або до відділу протидії кіберзлочинам в Київській області.