• 1

Новини

  • Стандартно
  • По назві
  • По даті
  • Довільно
Ще новини SHIFT-усі новини load all

Працівниками кіберполіції у м. Запоріжжя припинено незаконну діяльність центру з надання послуг у сфері IP-телефонії.

Наприкінці минулого року працівниками відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області отримано інформацію про злочинну діяльність центру з надання послуг у сфері IP-телефонії у м. Запоріжжя.

За даним фактом слідчими розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 КК України. У ході розслідування кіберполіцейськими встановлено, що мешканець м. Запоріжжя, використовуючи сім-картки мобільних операторів, здійснював несанкціоновані втручання в роботу мереж електрозв’язку шляхом встановлення спеціального телекомунікаційного обладнання, призначеного для термінації в мережі операторів стільникового зв’язку вхідних міжнародних дзвінків з порушенням встановленого порядку маршрутизації міжнародного телефонного трафіку.

Зазначені протиправні дії призвели до спотворення процесу обробки інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації.

У результаті трьох проведених санкціонованих обшуків вилучено три програмно-апаратні комплекси, призначені для термінації GSM трафіку, які містять 58 модемів, 6 ноутбуків, 700 сім-карток мобільних операторів та 6 USB-розширювачів.

Проведено огляд вилученої техніки для подальшого направлення на комплексну комп’ютерно-технічну та телекомунікаційну експертизи.

Після отримання позитивного висновку експерта планується повідомлення про підозру особі, які вчинила вищезазначене кримінальне правопорушення та спрямування кримінального провадження до суду.